VII. KAMU POLİTİKALARI ÇALIŞTAYI

YÖNTEM VE UYGULAMA
1-3 Eylül 2016 • Artvin Çoruh Üniversitesi Hopa Yerleşkesi

  KONAKLAMA

Katılımcıların konaklamalarını kendi imkânları ile karşılaması beklenmektedir. Ancak daha uygun fiyatlar ile konaklayabilmeniz için oteller ile görüşülmeler sürdürülmektedir. Süreç içerisinde alınan fiyatlar sitede ilan edilecektir. Bilgi amaçlı olarak kalınabilecek oteller ve iletişim numaraları aşağıdadır.

 ULAŞIM

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinden Türk Hava Yolları firması  ile Batum üzerinden  Hopa’ya direk seferler bulunmaktadır. Uçaklar Batum Havaalanına indikten sonra Havaş servisleri ile hızlı bir şekilde (yaklaşık 30 dakikada) Hopa limanına gelinebilmekte, gümrük işlemleri de burada yapılmaktadır. Gümrük işlemlerinde pasaport zorunluluğu bulunmamakta, nüfus cüzdanı yeterli olmaktadır. Bu seçeneği kullanacak olan katılımcıların uçak biletlerinin Hopa ‘ya (XHQ) alınmış olması gerekmektedir. Bileti Batum(BUS) olan katılımcıların Batum’da gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Sarp sınır kapısına kadar taksi ile gelmelerini; sınırı geçtikten sonra ise Hopa minibüslerini ya da taksi kullanmalarını öneririz.

Diğer bir seçenek olarak Trabzon Havaalanı tercih edilebilir. Trabzon Havaalanından Hopa‘ya Havaş servisi mevcuttur. (Ulaşım saatleri için tıklayınız) Ayrıca Prenskale firmasına ait midibüslerle  sabah 6.30 akşam 21.30 arasında her 30 dakikada bir Hopa’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Trabzon Hopa arası Seyahat yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir.
Prenskale firması telefon numarası: +90 462 334 5620
Karayoluyla ise neredeyse tüm illerden Hopa’ya direk ulaşım sağlanabilmektedir.